Przedszkole nr 87 w Warszawie - Rada Rodziców Dzieciom

Rada Rodziców dzieciom

• Teatrzyk

5 lutego nasze przedszkole odwiedzili artyści scen warszawskich prezentując teatrzyk pt. "Podróże Baltazara Gąbki". Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców.

• Świąteczne prezenty

Jak w ubiegłym roku, Rada Rodziców postanowiła przeznaczyć fundusze na zakup nowych zabawek i artykułów do sal przedszkolnych. Prezenty przepięknie zapakowano w świąteczne papiery i wstążki. Dzieci odnalazły niespodzianki pod choinkami, w każdej z sal. Radość podczas rozpakowywania prezentów była przeogromna! Bardzo dziękujemy :)

• Grudniowe przedstawienie

9 grudnia dzieci miały okazję oglądać teatrzyk pt. "Kartka z Afryki", refundowany przez Radę Rodziców. Dzieci z radością słuchały historii flaminga, który dotarł w zimę do Polski i szukał schronienia przez zimnem. Nawet zaoferowały swoją pomoc, przytulając różowego gościa :)

• Labolo

30 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia Labolo - eksperymentowanie przez doświadczanie. Warsztaty są finansowane z funduszy Rady Rodziców. Na pierwszych zajęciach w roku szkolnym 2019/2020 dzieci miały okazję obserwować różne rodzaje substancji i wspólnie z prowadzącą, badać ich gęstość i strukturę.

• Piknik Rodzinny

27 września powitaliśmy jesień. Na terenie przedszkolnego placu zabaw odbył się Piknik Rodzinny - Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzieci z grupy Misiów, Żabek i Pszczółek rozpoczęły imprezę krótkim występem artystycznym. Potem wspólnie z najbliższymi ruszyły do zabawy. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Pikniku, a także udział w zawodach sportowych. Ogromne podziękowania dla najaktywniejszych Rodziców, bez pomocy których impreza nie byłaby tak udana: Pani Ani Stefaniak (gr.IV), obejmującej stanowisko z malowaniem buziek, Pani Ani Ślubowskiej (gr.III) za opiekę nad kącikiem plastycznym, Pani Justynie Pawłowskiej-Gałązka (gr.III) za opiekę nad stoiskiem z biżuterią, Państwu Chądzyńskim (gr.V) za symboliczne posadzenie drzewka na terenie placu zabaw gr. I, a także wszystkim Rodzicom, którzy służyli pomocą przy stoiskach w czasie imprezy.
    ​Z funduszy Rady Rodziców zostało opłacone stoisko z dinozaurami, które podczas pikniku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Regulamin Rady Rodziców

• Warszawa, 11 stycznia 2008r.

Regulamin Rady Rodziców Przedszkola nr 87 ul. Broniewskiego 9D 01-780 Warszawa

1. Postanowienia ogólne

§ 1

1. Rada Rodziców, zwana dalej „Radą”, reprezentuje ogół rodziców wychowanków przedszkola.
    2. Rada działa na podstawie ustawy o systemie oświaty, statutu przedszkola i niniejszego regulaminu.