Przedszkole nr 87 w Warszawie

Instrukcja korzystania z BIP

Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

 

Na dole każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonce) z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian.

 

Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

 

Strony systemowe. System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):

 • Redakcja – wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail).
 • Mapa strony – dynamicznie generowane drzewo dokumentów.
 • Statystyki – graficzna egzemplifikacja 10 najbardziej odwiedzanych dokumentów oraz
 • zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon.
 • Instrukcja korzystania – niniejszy dokument.
 • Pozostałe informacje – zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie
 • ujętych w BIP.

 

Moduł wyszukiwania. Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz „enter”. System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

 

Odnośnik do portalu BIP.gov.pl

 

Pod głównym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl

 

Rejestr stron usuniętych.

Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony – jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go nie ma – to znaczy, że został przywrócony.

 

Moduł konkursowy

Konkursy publikowane są na jednej stronie, jeden pod drugim, w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowszy na górze). Każda zmiana treści opisu konkursu (w tym jego dat, nazwy itd.) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Także usunięte konkursy są archiwizowane wraz z powodem usunięcia. Konkursy usunięte oraz minione są dostępne poprzez submenu menu „konkurs”. Konkurs miniony może mieć status „rozstrzygnięty” – o ile został rozstrzygnięty, nierozstrzygnięty (na razie, czyli czekający na rozstrzygnięcie) lub nierozstrzygnięty trwale (nie będzie rozstrzygany). Rozstrzygnięcie konkursu (w tym trwałe oznaczenie jako nierozstrzygnięty) zawsze jest opisane – w opisie powinny znaleźć się informacje o zwycięzcy (zwycięzcach), powody nierozstrzygnięci konkursu itp.

 

Moduł przetargowy.

Moduł przetargowy w SmodBIP został podzielony na cztery części:

 • Przetargi podlegające Ustawie o Zamówieniach Publicznych
 • Przetargi nie podlegające tej Ustawie
 • Przetargi zakończone (rozstrzygnięte i nie)
 • Przetargi usunięte (rejestr przetargów usuniętych)

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE SĄ  archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Przetargi w każdej grupie wyświetlane są kolejno jeden pod drugim w pakietach po 15 (stronicowanie). Metryczka dotyczy (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkretnego przetargu.

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych „zegar” jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.