Przedszkole nr 87 w Warszawie

Przedszkole nr 87 w Warszawie - Galeria Misiów

Serce dla Medyków - STAŚ Z.

W tym trudnym czasie pamiętamy o lekarzach i pielęgniarkach, pomagającym chorym w szpitalach. Aby im podziękować za odwagę i poświęcenie, Staś wykonał przepiękną laurkę dla Medyków. 

Domowe Przedszkole - Krzyś

Kiedy już poznaliśmy nawzajem swoje ulubione książki, przyszedł czas na odkrycie, jak powstaje papier. Mieliście także okazję spróbować samodzielnie zrobić papier w domu. To trudna sztuka. Krzyś razem ze swoim bratem podjął wyzwanie i wyszedł im wspaniały papier czerpany! Ja jestem zachwycona, a Wy? :)

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor każdego dnia wykonuje prace plastyczne, często sam wymyśla ich temat. Dziś chciał nam pokazać narysowanego Ufoludka :)

Domowe Przedszkole - Staś Z.

Miłośników dinozaurów mamy w grupie kilku. Jednym z nich jest Staś Z., który postanowił przedstawić te stworzenia również w swojej ulubionej książce. Może uda nam się kiedyś zorganizować Dino-wystawę na parapecie w sali ;)

Domowe Przedszkole - Blanka

Przygody Basi polubiła również Blanka. Uwielbia wszystkie historie! Chyba będziemy musieli zorganizować w przedszkolu wspólne czytanie :)

Domowe Przedszkole - Basia

Kilka miesięcy temu byliśmy na wycieczce w kinie, gdzie zaraz po lekcji edukacyjnej mogliśmy obejrzeć film o Basi. Nasza Basia bardzo lubi przygody swojej imienniczki, a najbardziej tę o pikniku.

Domowe Przedszkole - Martynka

Ogromnie cieszy, że tak bardzo lubicie książki! Martynka zaprezentowała nam nowy utwór o kotku. Mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie poczytać w przedszkolu o Lusi, książkowej bohaterce :)

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor chciał nam przedstawić własną wizję okładki ulubionej książki. Nie mógł się zdecydować, więc... przed Państwem prezentacja trzech książek: o Śwince Peppie, o skarpetkach i o wojsku :)

Domowe Przedszkole - Staś N.

Staś N. w ostatnim czasie bardzo polubił opowiadanie o Warsie i Sawie. Właśnie tą książkę postanowił zaprezentować w swojej pracy. Kto z Was jeszcze zna historię powstania nazwy miasta - Warszawa?

Domowe Przedszkole - Kuba

W tym tygodniu rozpoczęliśmy temat o książkach. Dostałam już pierwsze prace na temat Waszych ulubionych pozycji. Kuba najbardziej lubi "Psi Patrol". kto jeszcze? :)

Domowe Przedszkole - Basia

Nasze zajęcia o Ziemi i całym Układzie Słonecznym spodobały się także Basi. Starannie pokolorowała wszystkie planety i słońce. A pamiętacie? Czy słońce jest planetą? :)

Domowe Przedszkole - Blanka

Pomiędzy zajęciami i rysowaniem, Blanka poświęca czas na rozwój ruchowy. Razem z mamą wykonuje rozmaite ćwiczenia jogi. Dziś prezentuje jedno z nich :)

Domowe Przedszkole - Staś Z.

Przyszedł czas na planety. Poznaliśmy Ziemię i sposoby jak odpowiednio o nią dbać. Staś prezentuje nam dziś dokładnie pokolorowany Układ Słoneczny :)

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor dzielnie ćwiczy rękę podczas domowych zajęć. Z tygodnia na tydzień widać ogromne postępy, brawo! :) Dziś prezentujemy wykonany przez Wiktora Medal Przyjaciela Przyrody. 

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka również jest niezłym pomocnikiem w kuchni. Razem z mamą i siostrą upiekła ciasteczka. A potem... podwinęła rękawy, wzięła do ręki pisaki lukrowe i zabrała się za ozdabianie. Wyglądają przepysznie!

Domowe Przedszkole - Blanka

Blanka wytrwale pracuje w domu i niemal codziennie wykonuje pracę plastyczną. Postanowiła zaprezentować nam swoją Wielkanocną Kolekcję :)

Domowe Przedszkole - Kuba

U Kuby w domu prawdziwa kolekcja pisanek! Popatrzcie, ile Kuba razem ze swoją siostrą powycinali i poozdabiali jajek. To musiały być naprawdę kolorowe Święta :)

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka razem ze swoją starszą siostrą wykonały mnóstwo wielkanocnych ozdób. Dostałam zdjęcie przepięknych kurek, które musicie zobaczyć :)

Domowe Przedszkole - Blanka

Wiele Misiów w tym długim czasie spędzonym w domu odkryło swoje kulinarne talenty. Blanusia również! Dostałam od niej zdjęcia przepysznie wyglądającej pizzy i chleba, ale postanowiłam pokazać Wam ją w akcji! Kulinarne podróże razem z Tatą :)

Domowe Przedszkole - Kuba

Kubuś bardzo sumiennie przygotowywał się do Świąt. Wykonał przepięknego zajączka. A widzicie jego uszy? Niebieskie łyżeczki! To dopiero ekstra pomysł :)

Konkurs wielkanocny - PAWEŁ

Konkurs wielkanocny - WIKTOR

Konkurs wielkanocny - LAURA

Konkurs wielkanocny - KRZYŚ

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka bardzo sumiennie wykonuje zadania, jakie Wam wysyłamy. Dziś wysłała nam zdjęcie wykonanej przez siebie pisanki :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia znalazła w domu ziarenka kukurydzy i wykonała żółtego kurczaczka  :)

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor podczas zabawy nawiązał do tematu naszych zajęć. Zaprezentował klockową pisankę!

Domowe Przedszkole - Zosia G.

Zosia chciała nam zaprezentować największą pracę, jaką zrobiła w ostatnim czasie. Razem z mamą wykonały przepiękne wiosenne tulipany :)

Domowe Przedszkole - Leoś

Leoś wymyślił inny sposób na naszego baranka. Użył waty i zrobił mu niemal prawdziwą wełnę :)

Domowe Przedszkole - Krzyś

Krzyś wszystkie prace wykonuje ze starszym bratem. Tutaj ich pingwinki, którymi żegnamy zimę :)

Domowe Przedszkole - Paweł

Pawełek prezentuje swoje plastyczne talenty. Tutaj baranek z popcornu, który proponowaliśmy w zeszłym tygodniu :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia mówi, że czas na wiosnę! Wykonała pracę plastyczną - bociany, które już widziała w tym roku :)

Domowe Przedszkole - Laura

Laura zasiała pierwsze wiosenne kwiaty i nasionka. Już kiełkują :)

Domowe Przedszkole - Kuba

Kubuś rozwija swoje talenty stolarskie. Razem z tatą zbudował specjalny dźwig, wiercił i wkręcał śruby. Typowo męskie zajęcie :) Dostałam od Kuby również inne zdjęcia, a dziś chciałam Wam pokazać, w jaki sposób Kuba wykorzystuje farby.

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor codziennie ćwiczy rękę i bardzo dużo koloruje. Najchętniej czołgi i inne pojazdy. Dziś prezentujemy straż pożarną :)

Domowe Przedszkole - Karol i Konrad

Pisałam Wam już, że Karol i Konrad pomagają mamie w kuchni. Ale stała się rzecz niesłychana... spotkali dinozaura, który na cieście odcisnął swoją łapę! Widzicie? :)

Domowe Przedszkole - Maciek

Maciek okazał się fantastycznym pomocnikiem w kuchni! Wyobraźcie sobie, że codziennie robi mamie kawę z pianką. A do tego takie apetyczne babeczki. Zrobimy takie same w przedszkolu :)

Domowe Przedszkole - Paweł

Pawełek pracuje w domu bardzo dzielnie, zarówno przy pracach plastycznych, jak i w kuchni. Zrobił z mamą nawet różowe naleśniki! Ja jednak dziś chciałam zaprezentować jego autoportret wykonany z owoców. Kto widzi uśmiech? :)

Domowe Przedszkole - Leoś

Leoś codziennie robi wiele prac plastycznych. Wysłał nam zdjęcie z wykonaną przez siebie maską kotka :)

Domowe Przedszkole - Krzyś

Krzyś wysłał nam wiele zdjęć, robi nie tylko prace plastyczne, ale także pomaga w kuchni, np. lepić pierogi. Najbardziej zaskoczył nas i zachwycił nową umiejętnością - Krzyś uczy się grać na ukulele!

Domowe Przedszkole - Blanka

Blanka wykonała 3 maski: zajączka, motylka i jednorożca. Dziś prezentujemy zajączka, który idealnie pasuje do naszego przedświątecznego czasu :)

Domowe Przedszkole - Zosia G.

Zosia wysłała nam kilka swoich prac. Na początek prezentujemy jednorożca, który może zainspirować pozostałe dziewczynki :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia spędza dni razem z psem Olafem. Sama zrobiła maskę pieska, więc można włączyć muzykę "Pieski małe dwa" :)

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka zrobiła przepiękne maski kotków razem ze starszą siostrą :)

Świat bliżej nas

Jednym z prezentów świątecznych, jakie dzieci odnalazły pod przedszkolną choinką była interaktywna mapa świata, na której przedstawiono zwierzęta występujące w każdym zakątku świata. Misie dotykając odpowiedniego obrazka poznają nazwę zwierzęcia, a także dowiadują się, jakie wydaje dźwięki, co je, czym się charakteryzuje. Ponadto, naciskając na mapie wyznaczone koła, z głośnika wydobywa się nazwa kontynentu, bądź oceanu. Poszerzamy wiedzę, bawiąc się przy tym świetnie :)

Labirynt sensoryczny

Kiedy na dworze zimno i ciemno, a popołudnie dopiero się zaczyna, Misie wyjmują plansze sensoryczne, układając labirynt. Z radością zdejmują buty i skarpetki, stymulując stopy na przeróżnych fakturach (pestki, guziki, futerko, polar, koraliki, itp.). Dzieci wybierają dla siebie pole startowe, a kiedy gra muzyka tańczą na nim. Kiedy muzyka milknie, bądź zmienia natężenie, dzieci przeskakują na kolejną planszę. W ten sposób rozwijają zmysł dotyku, a także spostrzegawczość słuchową. I co najważniejsze... uwielbiają to! :)

Święto Odzyskania Niepodległości

Misie dłuższy czas przygotowywały się do obchodów 11 listopada. Na zajęciach rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie i jej symbolach narodowych. Następnie nauczyliśmy się piosenki o fladze i ułożyliśmy do niej krótki układ ruchowy. Efekt naszej pracy podziwiali rodzice podczas Warsztatów jesiennych, a także wszystkie dzieci z przedszkola podczas Koncertu pieśni patriotycznych.

Sensoryczne popołudnia

Rytuałem w naszej grupie stały się zabawy przeróżnymi masami plastycznymi. Popołudniami chętne dzieci wybierają sobie masę, którą lepią w dowolny sposób, poruszając zmysły. Każda z mas jest inna... są twarde, miękkie, zimne, ciepłe, mokre, suche, gładkie, z fakturą. Pobudzają wrażenia dotykowe i węchowe, rozwijają kreatywność. To nasza ulubiona jesienna plastyczna aktywność :)

Książka moim przyjacielem

Naszym celem jest zainteresowanie dzieci książkami i wszelkimi tekstami literackimi. Jedną z naszych grupowych zasad jest odpoczynek z książeczką tuż po jedzeniu. Każde dziecko, które dokończy posiłek, wybiera książkę i oglądając ją, czeka, aż wszyscy skończą jeść. Po miesiącu jesteśmy dumni z takiego zaangażowania dzieci i organizacji grupy. Dołączone zdjęcie to obraz, jaki widzimy codziennie pod koniec śniadania :)

Biblioteka

Październik rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece. Z uwagą słuchaliśmy opowiadań czytanych przez Pana Bibliotekarza o zwierzętach zasypiających na zimę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Stary Niedźwiedź mocno śpi". Dzieci mogły również pooglądać wybrane przez sobie książki, a także pobawić się dostępnymi zabawkami.