Przedszkole nr 87 w Warszawie

Galeria Misiów

Świat bliżej nas

Jednym z prezentów świątecznych, jakie dzieci odnalazły pod przedszkolną choinką była interaktywna mapa świata, na której przedstawiono zwierzęta występujące w każdym zakątku świata. Misie dotykając odpowiedniego obrazka poznają nazwę zwierzęcia, a także dowiadują się, jakie wydaje dźwięki, co je, czym się charakteryzuje. Ponadto, naciskając na mapie wyznaczone koła, z głośnika wydobywa się nazwa kontynentu, bądź oceanu. Poszerzamy wiedzę, bawiąc się przy tym świetnie :)

Labirynt sensoryczny

Kiedy na dworze zimno i ciemno, a popołudnie dopiero się zaczyna, Misie wyjmują plansze sensoryczne, układając labirynt. Z radością zdejmują buty i skarpetki, stymulując stopy na przeróżnych fakturach (pestki, guziki, futerko, polar, koraliki, itp.). Dzieci wybierają dla siebie pole startowe, a kiedy gra muzyka tańczą na nim. Kiedy muzyka milknie, bądź zmienia natężenie, dzieci przeskakują na kolejną planszę. W ten sposób rozwijają zmysł dotyku, a także spostrzegawczość słuchową. I co najważniejsze... uwielbiają to! :)

Święto Odzyskania Niepodległości

Misie dłuższy czas przygotowywały się do obchodów 11 listopada. Na zajęciach rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie i jej symbolach narodowych. Następnie nauczyliśmy się piosenki o fladze i ułożyliśmy do niej krótki układ ruchowy. Efekt naszej pracy podziwiali rodzice podczas Warsztatów jesiennych, a także wszystkie dzieci z przedszkola podczas Koncertu pieśni patriotycznych.

Sensoryczne popołudnia

Rytuałem w naszej grupie stały się zabawy przeróżnymi masami plastycznymi. Popołudniami chętne dzieci wybierają sobie masę, którą lepią w dowolny sposób, poruszając zmysły. Każda z mas jest inna... są twarde, miękkie, zimne, ciepłe, mokre, suche, gładkie, z fakturą. Pobudzają wrażenia dotykowe i węchowe, rozwijają kreatywność. To nasza ulubiona jesienna plastyczna aktywność :)

Książka moim przyjacielem

Naszym celem jest zainteresowanie dzieci książkami i wszelkimi tekstami literackimi. Jedną z naszych grupowych zasad jest odpoczynek z książeczką tuż po jedzeniu. Każde dziecko, które dokończy posiłek, wybiera książkę i oglądając ją, czeka, aż wszyscy skończą jeść. Po miesiącu jesteśmy dumni z takiego zaangażowania dzieci i organizacji grupy. Dołączone zdjęcie to obraz, jaki widzimy codziennie pod koniec śniadania :)

Biblioteka

Październik rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece. Z uwagą słuchaliśmy opowiadań czytanych przez Pana Bibliotekarza o zwierzętach zasypiających na zimę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Stary Niedźwiedź mocno śpi". Dzieci mogły również pooglądać wybrane przez sobie książki, a także pobawić się dostępnymi zabawkami.