Przedszkole nr 87 w Warszawie

Przedszkole nr 87 w Warszawie - Galeria Misiów

Galeria Misiów

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka bardzo sumiennie wykonuje zadania, jakie Wam wysyłamy. Dziś wysłała nam zdjęcie wykonanej przez siebie pisanki :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia znalazła w domu ziarenka kukurydzy i wykonała żółtego kurczaczka  :)

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor podczas zabawy nawiązał do tematu naszych zajęć. Zaprezentował klockową pisankę!

Domowe Przedszkole - Zosia G.

Zosia chciała nam zaprezentować największą pracę, jaką zrobiła w ostatnim czasie. Razem z mamą wykonały przepiękne wiosenne tulipany :)

Domowe Przedszkole - Leoś

Leoś wymyślił inny sposób na naszego baranka. Użył waty i zrobił mu niemal prawdziwą wełnę :)

Domowe Przedszkole - Krzyś

Krzyś wszystkie prace wykonuje ze starszym bratem. Tutaj ich pingwinki, którymi żegnamy zimę :)

Domowe Przedszkole - Paweł

Pawełek prezentuje swoje plastyczne talenty. Tutaj baranek z popcornu, który proponowaliśmy w zeszłym tygodniu :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia mówi, że czas na wiosnę! Wykonała pracę plastyczną - bociany, które już widziała w tym roku :)

Domowe Przedszkole - Laura

Laura zasiała pierwsze wiosenne kwiaty i nasionka. Już kiełkują :)

Domowe Przedszkole - Kuba

Kubuś rozwija swoje talenty stolarskie. Razem z tatą zbudował specjalny dźwig, wiercił i wkręcał śruby. Typowo męskie zajęcie :) Dostałam od Kuby również inne zdjęcia, a dziś chciałam Wam pokazać, w jaki sposób Kuba wykorzystuje farby.

Domowe Przedszkole - Wiktor

Wiktor codziennie ćwiczy rękę i bardzo dużo koloruje. Najchętniej czołgi i inne pojazdy. Dziś prezentujemy straż pożarną :)

Domowe Przedszkole - Karol i Konrad

Pisałam Wam już, że Karol i Konrad pomagają mamie w kuchni. Ale stała się rzecz niesłychana... spotkali dinozaura, który na cieście odcisnął swoją łapę! Widzicie? :)

Domowe Przedszkole - Maciek

Maciek okazał się fantastycznym pomocnikiem w kuchni! Wyobraźcie sobie, że codziennie robi mamie kawę z pianką. A do tego takie apetyczne babeczki. Zrobimy takie same w przedszkolu :)

Domowe Przedszkole - Paweł

Pawełek pracuje w domu bardzo dzielnie, zarówno przy pracach plastycznych, jak i w kuchni. Zrobił z mamą nawet różowe naleśniki! Ja jednak dziś chciałam zaprezentować jego autoportret wykonany z owoców. Kto widzi uśmiech? :)

Domowe Przedszkole - Leoś

Leoś codziennie robi wiele prac plastycznych. Wysłał nam zdjęcie z wykonaną przez siebie maską kotka :)

Domowe Przedszkole - Krzyś

Krzyś wysłał nam wiele zdjęć, robi nie tylko prace plastyczne, ale także pomaga w kuchni, np. lepić pierogi. Najbardziej zaskoczył nas i zachwycił nową umiejętnością - Krzyś uczy się grać na ukulele!

Domowe Przedszkole - Blanka

Blanka wykonała 3 maski: zajączka, motylka i jednorożca. Dziś prezentujemy zajączka, który idealnie pasuje do naszego przedświątecznego czasu :)

Domowe Przedszkole - Zosia G.

Zosia wysłała nam kilka swoich prac. Na początek prezentujemy jednorożca, który może zainspirować pozostałe dziewczynki :)

Domowe Przedszkole - Basia

Basia spędza dni razem z psem Olafem. Sama zrobiła maskę pieska, więc można włączyć muzykę "Pieski małe dwa" :)

Domowe Przedszkole - Laura

Laurka zrobiła przepiękne maski kotków razem ze starszą siostrą :)

Świat bliżej nas

Jednym z prezentów świątecznych, jakie dzieci odnalazły pod przedszkolną choinką była interaktywna mapa świata, na której przedstawiono zwierzęta występujące w każdym zakątku świata. Misie dotykając odpowiedniego obrazka poznają nazwę zwierzęcia, a także dowiadują się, jakie wydaje dźwięki, co je, czym się charakteryzuje. Ponadto, naciskając na mapie wyznaczone koła, z głośnika wydobywa się nazwa kontynentu, bądź oceanu. Poszerzamy wiedzę, bawiąc się przy tym świetnie :)

Labirynt sensoryczny

Kiedy na dworze zimno i ciemno, a popołudnie dopiero się zaczyna, Misie wyjmują plansze sensoryczne, układając labirynt. Z radością zdejmują buty i skarpetki, stymulując stopy na przeróżnych fakturach (pestki, guziki, futerko, polar, koraliki, itp.). Dzieci wybierają dla siebie pole startowe, a kiedy gra muzyka tańczą na nim. Kiedy muzyka milknie, bądź zmienia natężenie, dzieci przeskakują na kolejną planszę. W ten sposób rozwijają zmysł dotyku, a także spostrzegawczość słuchową. I co najważniejsze... uwielbiają to! :)

Święto Odzyskania Niepodległości

Misie dłuższy czas przygotowywały się do obchodów 11 listopada. Na zajęciach rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie i jej symbolach narodowych. Następnie nauczyliśmy się piosenki o fladze i ułożyliśmy do niej krótki układ ruchowy. Efekt naszej pracy podziwiali rodzice podczas Warsztatów jesiennych, a także wszystkie dzieci z przedszkola podczas Koncertu pieśni patriotycznych.

Sensoryczne popołudnia

Rytuałem w naszej grupie stały się zabawy przeróżnymi masami plastycznymi. Popołudniami chętne dzieci wybierają sobie masę, którą lepią w dowolny sposób, poruszając zmysły. Każda z mas jest inna... są twarde, miękkie, zimne, ciepłe, mokre, suche, gładkie, z fakturą. Pobudzają wrażenia dotykowe i węchowe, rozwijają kreatywność. To nasza ulubiona jesienna plastyczna aktywność :)

Książka moim przyjacielem

Naszym celem jest zainteresowanie dzieci książkami i wszelkimi tekstami literackimi. Jedną z naszych grupowych zasad jest odpoczynek z książeczką tuż po jedzeniu. Każde dziecko, które dokończy posiłek, wybiera książkę i oglądając ją, czeka, aż wszyscy skończą jeść. Po miesiącu jesteśmy dumni z takiego zaangażowania dzieci i organizacji grupy. Dołączone zdjęcie to obraz, jaki widzimy codziennie pod koniec śniadania :)

Biblioteka

Październik rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece. Z uwagą słuchaliśmy opowiadań czytanych przez Pana Bibliotekarza o zwierzętach zasypiających na zimę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Stary Niedźwiedź mocno śpi". Dzieci mogły również pooglądać wybrane przez sobie książki, a także pobawić się dostępnymi zabawkami.