• Dzień Niepodległości

W tym roku obchodzimy wspaniałą 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W piątek 9 listopada odbył się w naszym przedszkolu specjalny koncert prowadzony przez Panią Justynę Ziółkowską-Czajka. Dzieci ubrane w narodowe biało-czerwone barwy, ze wszystkich sił zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. W rękach trzymały własnoręcznie zrobione papierowe flagi. Specjalnie na tę okazję nauczyły się również piosenki "Jestem Polką i Polakiem", która uświetniła nasz koncert i była jego pięknym zakończeniem. Dziękujemy Polsko! <3

• Naturalne soki

Pani Patrycja Jeziak przeprowadziła 7 listopada w naszym przedszkolu warsztaty zdrowego jedzenia, podczas których dzieci robiły naturalne soki. Podzieleni na małe grupy, przedszkolaki miksowały szpinak, ogórki, banany, kiwi i dolewały sok jabłkowy do smaku. Taka bomba witaminowa była dzisiaj naszym drugim śniadaniem :)

• 5 listopada przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie grupy obchodziły święto swoich ulubionych bohaterów z ogromną radością. Dzieci przebrały się za wybrane postacie, prezentowały stroje na forum grupy, opowiadały o ulubionych bajkach. Nauczycielki przygotowały na ten dzień wiele zabaw ruchowych i dydaktycznych związanych z bajkami najchętniej oglądanymi przez podopiecznych. Uśmiech nie schodził z twarzy naszych przedszkolaków :)

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Poniedziałek, 29 października, był dla nas niezwykle ważnym dniem. W grupie Kotków odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przepięknie śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Od teraz są już prawdziwymi Przedszkolakami :) W starszych grupach odbyły się wówczas warsztaty jesienne z udziałem rodziców. Każda grupa zaprezentowała krótką scenkę teatralną wprowadzającą w temat zajęć. Następnie współpracując z rodzicami, dzieci wykonywały prace plastyczne. Dzisiejszy dzień był dla wszystkich bardzo emocjonujący i przyniósł mnóstwo radości.

• Muzeum Figur Stalowych

W Pałacu Kultury i Nauki utworzono Muzeum Figur Stalowych. Grupa Żabek wybrała się tam 14 września 2018r. Dzieci z zachwytem podziwiały pojazdy wykonane w rzeczywistych rozmiarach.