• 5 listopada wszystkie trzylatki z grupy I i II miały swoje wyjątkowe święto - dzień pasowania. Rodzice po raz pierwszy mieli okazję podziwiać swoje pociechy w czasie tańców, śpiewu i zabaw razem z grupą. Pani Dyrektor używając ogromnej kredki, osobiście mianowała każdego trzylatka na przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Tego dnia nie brakowało radości, uśmiechów i łez wzruszenia.

• Światowy Dzień Origami

24 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Dzieci poznały historię i szczegóły sztuki składania papieru. Próbowały też własnych sił w tym zakresie. Efekty tej pracy można było podziwiać na przedszkolnym korytarzu, gdzie ukazały się origami Misiów (gr. III).

• Cyrk Pomponi

W piątek, 18 października, w naszym przedszkolu powitaliśmy Cyrk Pomponi, finansowany z funduszy Rady Rodziców. Artyści zaprezentowali dzieciom zarówno magiczne sztuczki ze znikającymi i pojawiającymi się piłkami, sztukę żonglowania, jak i występy z udziałem pudla i węża. Choć drugie ze zwierząt wzbudziło w pierwszej chwili mały dystans ze strony dzieci, to już po minucie znalazło się wielu chętnych, którzy chcieli dotknąć jego skóry. Cyrk dostarczył nam niesamowitych wrażeń.

• Wernisaż prac

W październiku nasze oczy mogą się cieszyć przepięknymi pracami, które ozdabiają przedszkolny korytarz. Prace zostały wykonane przez chętne dzieci ze wszystkich grup, a razem tworzą wernisaż pt. "Jesienne krajobrazy". Dzieci wykorzystały mnóstwo kolorowych liści i innych darów jesieni. Wszystkim autorom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy talentu plastycznego.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesień straszy nas pogodą w kratkę. Całe szczęście w dniu Pikniku Rodzinnego, który odbył się 27 września, zaświeciło piękne słońce. Dzieci z grupy Misiów, Żabek i Pszczółek rozpoczęły imprezę krótkim występem artystycznym. Nie zabrakło piosenek, wierszyków, tańców, a także języka migowego! Potem dzieci wraz z rodzicami ruszyły na wspólną zabawę. Były zawody sportowe, malowanie buzi, robienie biżuterii, prace plastyczne, zapoznanie z dinozaurami, zabawy sensoryczne, warzywne stworki. W międzyczasie zajadaliśmy się pysznościami przygotowanymi przez rodziców i nasze przedszkolne panie kucharki. Powitaliśmy Jesień!