• Wizyta Seniorów

Tym razem to dzieci z grupy V gościły u siebie Seniorów z pobliskiego Klubu Seniora. Wspólnie wyklejaliśmy mapę świata z plastikowych korków. Dobrani z małe zespoły kolejno tworzyliśmy poszczególne kontynenty i oceany. Była to świetna lekcja geografii, a także współpracy. Na zakończenie spotkania dziewczynki z Pszczółek zaprezentowały naszym gościom baletowy układ taneczny.

• Rowerowy Maj

6 maja w całej Warszawie ruszyła kampania "Rowerowy Maj", mająca na celu zaktywizowanie najmłodszych i ich rodziców. My również przystąpiliśmy do akcji. Dzieci każdego dnia docierają do przedszkola aktywnie, na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Czerpią z tego ogromną radość, zbierają naklejki, a przede wszystkim dbają o zdrowie. Tak trzymać!

• Współpraca z Seniorami

8 marca dzieci z grupy Pszczółek wybrały się z wizytą do pobliskiego Klubu Seniora. Tam, we współpracy z Seniorami, plotły maty sensoryczne dla psów, które są pod opieką fundacji Viva. Była to prawdziwa lekcja pomagania innym i współdziałania międzypokoleniowego. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nawiązały się także pierwsze przyjaźnie między dziećmi i osobami starszymi.

• "Wiosenne zabawy"

11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Mieli oni okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęć dydaktycznych, zobaczyć, jak sobie radzą i jak współpracują z innymi dziećmi. Drugą częścią spotkania były warsztaty plastyczne, które z uwagi na zbliżające się Święta, zdominował temat ozdób wielkanocnych. Dzieci wspólnie z Rodzicami tworzyli pisanki, zajączki i baranki.

• Teatrzyk edukacyjny

9 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. "Jak Pstryczek i Bzik zostali oświeceni". Teatr był sponsorowany przez Fundację PGE. Podczas występu dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy obchodzić się z prądem, urządzeniami elektrycznymi, a także jakie są źródła energii. Przedstawienie pełne humoru okazało się wspaniałą lekcją dla naszych podopiecznych.