• Walentynki

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych. Aby uczcić miłość w przedszkolu zorganizowano akcję "Poczta walentynkowa". Kilka dni wcześniej w każdej szatni wystawiono pudełko walentynkowe, do którego Rodzice wrzucali kartki przygotowane dla swoich dzieci. W tym szczególnym dniu, Pani Natalia Orzechowska zamieniła się w walentynkowego listonosza, który rozniósł listy do każdej grupy. Dzieci z radością i przejęciem czytały i pokazywały całej grupie kartkę, którą otrzymały.

• Wizyta Policjantki

W dniu 4 lutego dzieci spotkały się z panią policjantką. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani Policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.
  • Dzień Babci i Dziadka

Tuż po przerwie świątecznej, jak co roku, dzieci zaczęły przygotowywać się do akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi najbliżsi przybyli do przedszkola 24 stycznia, aby oglądać występy wnuków. Przedstawienie przyniosło wszystkim wiele radości i wzruszeń. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły, składały życzenia. Na koniec wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty.

• Farma "Cztery Pory Roku"

9 stycznia grupa Kotów wraz z grupą Biedronek wybrały się na wycieczkę autokarową na Farmę "Cztery Pory Roku" w Powsinie. Była to pierwsza tak daleka podróż naszych maluszków. Dzieci były ogromnie podekscytowane zwiedzaniem farmy. Podczas warsztatów malowały farbami ramki i wykonywały kwiaty z pianki, które już niedługo zostaną wręczone Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Po warszatatch plastycznych dzieci wybrały się na zwiedzanie farmy. Z radością obserwowały zwierzęta, które tam mieszkają: króliki, kozy, owce, świnie, indyki, kury i koguty. Te dzieci, którym nie brakowało odwagi mogły nie tylko pogłaskać wybrane zwierzęta, ale również je nakarmić. Sprawiło to najmłodszym wiele radości.

• Jak co roku, w połowie grudnia odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka darów dla Fundacji "Azyl pod psim aniołem", zorganizowana przez Panią Agnieszkę Pawlak-Ruta. Tym razem rodzice i dzieci znów nie zawiedli i okazali naprawdę wielkie serca! Efektem zbiórki jest 63 kg karmy dla zwierząt, 15 kocy, 10 poduszek, trymer do sierści, zabawki dla psów i preparat do jamy ustnej. Za każdą rzecz pięknie dziękujemy!