Przedszkole nr 87 w Warszawie

 • Kiermasz wielkanocny

  Jak co roku zapraszamy do oglądania prac zrobionych przez dzieci na kiermasz wielkanocny, który będzie trwał od 26.03 do 30.03. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt życzymy wszystkim dużo radości i spokoju !!!

  Więcej
 • W marcu gr. IV i V wybrała się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego na lekcję pt.: "Dawno temu w Olimpii". Dzieci miały możliwość zapoznania się z dyscyplinami sportu uprawianymi na igrzyskach w Olimpii. Podczas wycieczki dzieci mogły oglądać starożytny i współczesny sprzęt sportowy. 

  Więcej
 • Powitanie wiosny

  21 marca wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami witały Wiosnę. W tym dniu odbył się uroczysty pochód z marzanną aby pożegnać zimę, dzieci przywitały wiosnę śpiewem, tańcem i kolorowymi kwiatami.

  Więcej
 • Nasi mali patrioci oddali hołd uczestnikom walk o niepodległą Polskę. We współpracy z Panią Justyną Ziółkowską-Czajką każda grupa przygotowała pieśń patriotyczną a 22 lutego mogliśmy posłuchać wzruszających wykonań naszych przedszkolaków. Rozbrzmiewały melodie takich utworów jak: Pierwsza Kadrowa, Legiony, Piechota, Pałacyk Michla oraz Ojczyzno ma. Jesteśmy dumni, że wychowankowie Przedszkola nr 87 pomimo tak młodego wieku znają bolesną historię naszego kraju.

  Więcej
 • "Poczta walentynkowa"

  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. W tym dniu działała poczta walentynkowa. Rodzice przygotowali  walentynkowe kartki dla swoich dzieci, następnie wrzucali  je do specjalnej skrzynki. Dzieci były bardzo mile  zaskoczone, odwdzięczyły się wykonaniem swoich Walentynek dla Rodziców.

  Więcej
 • "Lobo odkrywcy"

  W naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty "Lobo odkrywcy". W trakcie zajęć dzieci odkrywały fascynujący świat chemii i fizyki. Wykonując ciekawe i barwne eksperymenty poznały podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują.

  Więcej
 • Pstryk i Bzik z PGE

  Fundacja PGE przygotowała dla naszych najmłodszych niezwykłą edukacyjną przygodę pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana jest kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Dziękujemy :)

  Więcej