• Jak co roku, w połowie grudnia odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka darów dla Fundacji "Azyl pod psim aniołem", zorganizowana przez Panią Agnieszkę Pawlak-Ruta. Tym razem rodzice i dzieci znów nie zawiedli i okazali naprawdę wielkie serca! Efektem zbiórki jest 63 kg karmy dla zwierząt, 15 kocy, 10 poduszek, trymer do sierści, zabawki dla psów i preparat do jamy ustnej. Za każdą rzecz pięknie dziękujemy!

• Wspólne kolędowanie

20 grudnia mieliśmy wspaniałą niespodziankę! Przybyły do nas dzieci ze szkoły podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy, a wśród nich wiele, które jeszcze rok temu były naszymi przedszkolakami. Dzieci wraz ze swoim wychowawcą nagrały płytę z kolędami, którą podarowały nam w prezencie. Wykonały dla nas również kilka utworów na żywo. Dzieci były zachwycone taką miłą niespodzianką od starszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy! :)

• Dźwięki skrzypiec

13 grudnia w ramach projektu "Rodzic ekspertem" odwiedził nas kolejny gość. Tata Oli i Filipa odwiedził grupę Biedronek i Pszczółek. Szczegółowo opowiadał o swojej przygodzie ze skrzypcami. Jego nauka trwała aż 12 lat. Na zajęciach poznaliśmy budowę skrzypiec. Dużym zdziwieniem był dla nas fakt, że w tym instrumencie ukryta jest żabka, ślimak i guzik. Dowiedzieliśmy się, że skrzypce mają duszę, nie tylko w przenośni :) Spotkanie zostało uwieńczone dwoma kolędami. Dzieci pięknie śpiewały "Pójdźmy wszyscy do stajenki" oraz "Przybieżeli do Betlejem" do akompaniamentu Pani Justyny Ziółkowskiej - Czajki i gry naszego gościa. Pięknie dziękujemy za spotkanie!

• Rodzic Ekspertem - masaż

11 grudnia do grupy Misiów dotarł wyjątkowy gość. To mama jednego z chłopców, która tego dnia zamieniła się dla nas w prawdziwego eksperta w swoim fachu. Pani Alicja zawodowo zajmuje się masażem. Dzięki niej mogliśmy nie tylko doświadczyć masażu, ale również dowiedzieć się, co daje masaż i w jakim celu się go wykonuje. Poznaliśmy także trochę historii związanej z danym tematem, pobudzaliśmy zmysł węchu przy pomocy olejków zapachowych. Dzieci świetnie radziły sobie z rozpoznawaniem zapachów i masowaniem kolegów. Dziękujemy za wspaniałe doświadczenie!

• "Już blisko Kolęda"

Tydzień przed świętami, 17 grudnia, dzieci z grupy Misiów i Żabek wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Wymysły pod lasem". Tam wzięły udział w zajęciach pt. "Już blisko Kolęda". Dzieci obejrzały krótką scenkę teatralną, własnoręcznie robiły pierniczki, malowały szyszki i inne ozdoby na choinkę.