• Kiermasz wielkanocny

  Jak co roku zapraszamy do oglądania prac zrobionych przez dzieci na kiermasz wielkanocny, który będzie trwał od 26.03 do 30.03. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt życzymy wszystkim dużo radości i spokoju !!!

  Więcej
 • W marcu gr. IV i V wybrała się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego na lekcję pt.: "Dawno temu w Olimpii". Dzieci miały możliwość zapoznania się z dyscyplinami sportu uprawianymi na igrzyskach w Olimpii. Podczas wycieczki dzieci mogły oglądać starożytny i współczesny sprzęt sportowy. 

  Więcej
 • Powitanie wiosny

  21 marca wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami witały Wiosnę. W tym dniu odbył się uroczysty pochód z marzanną aby pożegnać zimę, dzieci przywitały wiosnę śpiewem, tańcem i kolorowymi kwiatami.

  Więcej
 • Nasi mali patrioci oddali hołd uczestnikom walk o niepodległą Polskę. We współpracy z Panią Justyną Ziółkowską-Czajką każda grupa przygotowała pieśń patriotyczną a 22 lutego mogliśmy posłuchać wzruszających wykonań naszych przedszkolaków. Rozbrzmiewały melodie takich utworów jak: Pierwsza Kadrowa, Legiony, Piechota, Pałacyk Michla oraz Ojczyzno ma. Jesteśmy dumni, że wychowankowie Przedszkola nr 87 pomimo tak młodego wieku znają bolesną historię naszego kraju.

  Więcej
 • "Poczta walentynkowa"

  Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. W tym dniu działała poczta walentynkowa. Rodzice przygotowali  walentynkowe kartki dla swoich dzieci, następnie wrzucali  je do specjalnej skrzynki. Dzieci były bardzo mile  zaskoczone, odwdzięczyły się wykonaniem swoich Walentynek dla Rodziców.

  Więcej
 • "Lobo odkrywcy"

  W naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty "Lobo odkrywcy". W trakcie zajęć dzieci odkrywały fascynujący świat chemii i fizyki. Wykonując ciekawe i barwne eksperymenty poznały podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują.

  Więcej
 • Pstryk i Bzik z PGE

  Fundacja PGE przygotowała dla naszych najmłodszych niezwykłą edukacyjną przygodę pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana jest kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Dziękujemy :)

  Więcej
 • W nawiązaniu do aktualnej pory roku przedszkolaki z grupy I i II wybrały się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki na lekcję muzealną pt. Bajeczny świat sportów zimowych. Podczas zwiedzania ekspozycji dzieci poznały stary i nowy sprzęt używany zimą na śniegu i lodzie. Dowiedziały się również o różnicach między sprzętem rekreacyjnym a sportowym a także o różnicach pomiędzy uprawianiem sportu wyczynowo a dla przyjemności. Wszystkie eksponaty wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Pobyt w muzeum zakończył konkurs z wiedzy zdobytej na lekcji.

  Więcej
 • Koncert muzyczny

  W dniu 29.01.2018 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny zatytułowany Podróż po perskim dywanie. Artyści przenieśli nas w świat niezwykłych dźwięków wydobywanych z przedziwnych instrumentów, które przyjechały do Europy z takich kontynentów jak: Ameryka Północna i Południowa oraz Afryka. Oprócz czynnego słuchania muzyki dzieci nauczyły się afrykańskiej piosenki, ale największą frajdę sprawiło im wykonanie akompaniamentu na różnych instrumentach przywiezionych przez muzyków.  Można śmiało stwierdzić, że cały koncert był nietuzinkową, muzyczną ucztą.

  Więcej
 • Zajęcia taneczne

  Karnawał to czas szaleństw na parkiecie, ale żeby podszkolić technikę taneczną  zasięgneliśmy lekcji u samego mistrza Pana Krzysztofa Korczyńskiego - krajowa klasa mistrzowska w stylu Latynoamerykańskim, zwycięzca i wielokrotny medalista Pucharu Okręgo Mazowieckiego. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo frajdy i dały upust nadmiaru energii. Przedszkolaki przekonały się, że nauka kroków poszczególnych tańców, takich jak:samba czy cha-cha wcale nie jest taka łatwa, ale dzielnie naśladowały Pana Krzysztofa. Dziękujemy za super zabawę i poświęcony czas.

   

  Więcej
 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka to stały punkt wpisany w kalendarz imprez przedszkolnych. Mimo, że za oknem zimno jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia, że Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem. W każdej grupie przedszkolaki wraz z Paniami przygotowały ciekawe programy artystyczne. W większości dominowały wiersze, piosenki oraz tańce. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek a na pamiątkę spotkania  Dziadkowie zostali obdarowani upominkami w postaci laurek czy też swoich podobizn. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim nieustającego zdrowia,  radości w sercu oraz  dumy z wnuków.

  Więcej
 • Wspólne kolędowanie

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen nadziei, wiary i miłości. Z całego serca dziękujemy dzieciom, nauczycielkom a w szczególności Pani Justynce i Panu Radosławowi Wierzchowskiemu za pomysł i pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego koncertu. Wspólny śpiew kolęd w akompaniamencie skrzypiec i keyboardu wywołał wiele wzruszeń i wprowadził w świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że mieliście Państwo wsparcie wokalne od swoich pociech podczas kolędowania w domowym zaciszu.

  Więcej
 • Po raz kolejny w naszym przedszkolu został zorganizowany kiermasz ozdób świątecznych. Przez kilkanaście dni dzieci wraz z nauczycielkami przygotowywały piękne prace, takie jak: stroiki, kartki, aniołki, bombki czy lampiony. Wszystkie ozdoby cechowała staranność i pomysłowość a można było je podziwiać w wejściu głównym. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i dziadków. Fundusze zebrane podczas wystawy zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola. Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak i nabywcom tak niepowtarzalnych prac bożonarodzeniowych. 

  Więcej
 • Warsztaty eko choinki

  W dniu 8 grudnia przedszkolaki z grupy I i II wybrały się na wycieczkę autokarową do Dyniolandu. Choć nazwa miejsca bardziej kojarzy się z jesienią niż ze świętami, to czas tam spędzony był zdecydowanie w klimacie bożonarodzeniowym. Głównym punktem programu były warsztaty wykonania eko choinki. Dzieci miały za zadanie udekorować przygotowany już wcześniej szkielet drzewka m.in. takimi materiałami jak: mech,sianko, słoma, szyszki. Po pracy manualnej przyszedł czas na animacje świąteczne przy muzyce. Przesympatyczny Pan Michał poprowadził genialne tańce, podczas których oprócz ruchu mieliśmy chyba więcej uśmiechu i świetnej zabawy. Pobyt w Dyniolandzie umiliła nam również gra w kalambury a w drodzę do autokaru oglądaliśmy zwierzęta z żywej szopki. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  Więcej
 • Rodzic ekspertem

  Wielkie podziękowania dla Pani Marty (mamy Filipa i Oli), która wprowadziła nas w świat farmacji. Dzieci dowiedziały się o pradawnych sposobach leczenia różnych schorzeń, które są nadal praktykowane w dzisiejszych czasach, ale również o tych nowoczesnych, obecnie stosowanych. Pani Marta podkreśliła znaczącą rolę prawidłowego odżywiania oraz odpowiedniego ubioru do pór roku. Przedszkolaki miały także okazję pooglądać akcesoria medyczne a niektóre z dzieci potrafiły je nawet nazwać i określić do czego służą. Teraz już wiedzą, że branie lekarstw bez zaleceń lekarza  jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

  Więcej
 • Fabryka Bombek

  Dzieci z gr IV i V wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek. Była to niesamowita przygoda, mieliśmy możliwość poznania historii powstania bombki i jej etapów produkcji. Każde dziecko mogło także sprawdzić się w samodzielnym dekorowaniu swojej bombki.

  Więcej
 • Labo odkrywcy

  W dniu 30 listopada, odbyły się warsztaty laboratoryjne, podczas których dzieci odkrywały fascynujący świat chemii i fizyki. Dzieci mogły także samodzielnie wykonywać ciekawe eksperymenty.

  Więcej
 • Zabawy Andrzejkowe

  W naszym przedszkolu odbyły się Zabawy Andrzejkowe, każda grupa miała możliwość wróżenia i udziału w zabawach integracyjnych nawiązujących do tradycji ludowych.

  Więcej
 • Koledzy Pana Pantofelka

  W listopadzie odbyły się zajęcia edukacyjne podczas których dzieci zdobyły wiedzę czym są bakterie, wirusy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem pantofelka a także mogły oglądać różne organizmy przez mikroskop. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

  Więcej
 • Warsztaty robienia Pizzy

  Dzieci z grupy II, IV i V uczestniczyły w warsztatach robienia Pizzy. Dowiedzieliśmy się jak robi się ciasto na pizze i jakie składniki możemy dodać. Dzieci miały możliwość samodzielnego wybrania dodatków a potem degustacji zrobionej przez siebie pizzy. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominki zafundowane przez Pizzerię Dominium.

  Więcej
Data stworzenia : 2014-11-28 14:08 Autor : katarzynap Data publikacji : 2014-11-28 14:08 Osoba udostępniająca na stronie : katarzynap Data ostatniej modyfikacji : 2018-01-15 01:13 Osoba modyfikująca : katarzynap