• Kiermasz wielkanocny

Jak co roku zapraszamy do oglądania prac zrobionych przez dzieci na kiermasz wielkanocny, który będzie trwał od 26.03 do 30.03. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt życzymy wszystkim dużo radości i spokoju !!!

• W marcu gr. IV i V wybrała się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego na lekcję pt.: "Dawno temu w Olimpii". Dzieci miały możliwość zapoznania się z dyscyplinami sportu uprawianymi na igrzyskach w Olimpii. Podczas wycieczki dzieci mogły oglądać starożytny i współczesny sprzęt sportowy.

• Powitanie wiosny

21 marca wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami witały Wiosnę. W tym dniu odbył się uroczysty pochód z marzanną aby pożegnać zimę, dzieci przywitały wiosnę śpiewem, tańcem i kolorowymi kwiatami.

• Nasi mali patrioci oddali hołd uczestnikom walk o niepodległą Polskę. We współpracy z Panią Justyną Ziółkowską-Czajką każda grupa przygotowała pieśń patriotyczną a 22 lutego mogliśmy posłuchać wzruszających wykonań naszych przedszkolaków. Rozbrzmiewały melodie takich utworów jak: Pierwsza Kadrowa, Legiony, Piechota, Pałacyk Michla oraz Ojczyzno ma. Jesteśmy dumni, że wychowankowie Przedszkola nr 87 pomimo tak młodego wieku znają bolesną historię naszego kraju.

• "Poczta walentynkowa"

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. W tym dniu działała poczta walentynkowa. Rodzice przygotowali  walentynkowe kartki dla swoich dzieci, następnie wrzucali  je do specjalnej skrzynki. Dzieci były bardzo mile  zaskoczone, odwdzięczyły się wykonaniem swoich Walentynek dla Rodziców.

• "Lobo odkrywcy"

W naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty "Lobo odkrywcy". W trakcie zajęć dzieci odkrywały fascynujący świat chemii i fizyki. Wykonując ciekawe i barwne eksperymenty poznały podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują.

• Pstryk i Bzik z PGE

Fundacja PGE przygotowała dla naszych najmłodszych niezwykłą edukacyjną przygodę pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana jest kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Dziękujemy :)