Przedszkole nr 87 w Warszawie

Wewnętrzne projekty edukacyjne związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Wewnętrzne projekty edukacyjne związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Lp. Nazwa projektu Krótki opis projektu Termin realizacji projektu
1 „Mali Patrioci” Cykl zajęć i warsztatów edukacyjnych: - wycieczka do Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski oraz Cytadeli w Warszawie; - warsztaty tematyczne w Muzeum POLIN; - wycieczka na Grób Nieznanego Żołnierza; - spotkania z żołnierzem Wojska Polskiego; - organizacja kącików patriotycznych; - pokazy filmów o tematyce Warszawa dziś i dawniej; czytanie utworów literackich; - organizacja wystaw prac plastycznych. od maja do listopada 2018r.
2 „Polska moja Ojczyzna” Cykl zajęć edukacyjnych, m. in.: wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego; zajęcia plastyczne na ww temat; wewnętrzny konkurs rodzinny plastyczno-konstrukcyjny; "Mały Powstaniec" - vernisaż dziecięcych prac plastycznych, - "Nasza ukochana Ojczyzna"koncert pieśni patriotycznych: "O mój rozmarynie", "Pierwsza brygada", "Wojenko, wojenko" itp.; "Co wiesz o Marszałku?" - Quiz i zabawy poszerzające wiedzę historyczną dzieci.

luty 2018r.
3 "Żoliborz oczami dziecka" Cykl zajęć edukacyjnych, m. in.: wycieczki "Szlakiem żoliborskich Pomników" połączone ze stworzeniem mapy Żoliborza z zaznaczonymi pomnikami. kwiecień/maj 2018r.
4 „Bieg Niepodległościowy” "Biegi niepodległościowe" - zajęcia sportowe na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 92 - biegi dzieci w kategoriach 3, 4, 5, i 6-latki. czerwiec 2018r.
5 „Polska moja Ojczyzna” Cykl działań edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego programu "Mały Miś regionalista": - "Kto dba o pamięć o naszych przodkach" - przedszkolni poszukiwacze historii (poznanie regionu, informacji o Warszawie); - "Kokardy Narodowe" - warsztaty plastyczne z rodzicami i dziadkami; - "Kto Ty jesteś - Polak mały" - zajęcia dydaktyczne; - "Polska oczami dziecka" - wewnętrzny konkurs plastyczny; - "Opowiedz mi Babciu i Dziadku" - spotkanie z seniorami, opowieści o dawnych czasach oraz z przewodnikiem po Warszawie, członkiem Towarzystwa Zabytkowego Warszawy. styczeń - grudzień 2018r.

Data wytworzenia: 2018-06-07 11:46 Autor: katarzynap Data publikacji: 2018-06-07 11:46 Osoba udostępniająca na stronie: katarzynap Data ostatniej modyfikacji: 2018-06-07 Osoba modyfikująca: katarzynap