Przedszkole nr 87 w Warszawie

DZISIAJ SMYKU POĆWICZYMY ZMYSŁ DOTYKU

Drukuj
1 2 3

Integracja sensoryczna to nic innego jak uporządkowanie wrażeń napływających do naszego ciała ze wszystkich receptorów. Receptorami zaś są nasze zmysły. Wiele dzieci ma problem z ustaleniem schematu własnego ciała, wskazaniem jego lewej i prawej strony, przekraczaniem linii środkowej ciała, i co najważniejsze, z odczuwaniem dotykowym w ogóle. Przedszkolaki często nie lubią dotyku innych, nie potrafią siedzieć blisko siebie, a każdy kontakt fizyczny to dla nich dyskomfort. Aby zmniejszyć ich złe samopoczucie w tej kwestii choć trochę, zaproponowaliśmy zabawę na ścieżce sensorycznej. Wykonały ją dzieci z grupy Pszczółek pod nadzorem Pani Pauliny Tusińskiej. Od 10 października koszyki wypełnione rozmaitościami takimi jak kasztany, liście, guziki, wata, futerko, bibuła, itp., zawitały na przedszkolnym korytarzu. Każde dziecko ma możliwość korzystać ze ścieżki pod nadzorem rodziców i spacerując boso pobudzać swoje zmysły.


Data wytworzenia: 2018-11-05 22:17 Autor: Paulina Tusińska Data publikacji: 2018-11-05 22:17 Osoba udostępniająca na stronie: katarzynap Data ostatniej modyfikacji: 2018-11-05 Osoba modyfikująca: katarzynap